Tablic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problem sa pokretanjem!

2 posters

Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Problem sa pokretanjem!

Počalji  maha 17/1/2010, 16:19

Evo u cemu je...instalirao sam igru i pri pokretanju izadje sve kako treba ali kad me neko kontaktira za igru i ja pristanem ne izlaze karte vec posle vrlo kratkog vremena pokaze neku gresku za koju ka ze da prepisem i posaljem administratoru. Pise ovo:
broj greske 76 (Path not found:c:/program files/tablic/14 srce. bmp) in procedure iscrtajPromene of form frmSto greska se nalazi u redu (code line)0
Pa o cemu se radi? Unapred zahvalan!
p.s. Da i imam ono 20 dana kredita...a kako posle uplatiti?

maha
Novajlija
Novajlija

Broj komentara : 7
Join date : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Resenje

Počalji  Admin 17/1/2010, 18:55

Ralog - igra nije dobro instalirana

Dijagnostika - udji u igru i klikni u meniju igre na opciju "Govorne poruke" i izaberi neku. Ako je ne budes cuo (a ukljuceni su ti zvucnici), igra nije dobro instalirana.

Kako resiti - Obrisi igru pa je instaliraj ponovo ALI igra mora biti instalirana na c:\ a ne na e:\ d:\ itd.
Pokreni instalaciju i kada dodje do ovog dela kao na slici dole, mora biti upisana sledeca putanja:
C:\Program Files\Tablic (moze i velikim ili malim slovima, nije bitno). Ako nije prepravi je rucno i nastavi instalaciju i trebalo bi da sve bude reseno.



Problem sa pokretanjem! Prozor10

Pozdrav!
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 81
Join date : 24.11.2009
Age : 41
Mjesto : Sombor

http://tablic-klub.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Re: Problem sa pokretanjem!

Počalji  Admin 17/1/2010, 19:11

Nisam video drugi deo pitanja ili si ga naknadno dodao Smile
Uplata se vrasi preko obicne uplatnice u bilo kojoj posti ili banci. Detaljnije mozes da pronadjes na adresi www.tablic-klub.com i u meniju izaberi "Cene". Ako nesto i pored toga ne bude jasno javi se.


Poslednji izmenio Admin dana 23/9/2010, 23:11, izmenjeno ukupno 1 puta
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 81
Join date : 24.11.2009
Age : 41
Mjesto : Sombor

http://tablic-klub.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Re: Problem sa pokretanjem!

Počalji  maha 17/1/2010, 19:21

Ma opet nista ..obrisao, instalirao opet., pokrenuo...ne cuju se govorne poruke. Instalacija je tamo gde treba...nije mi jasno! Da mi neki link da skinem ponovo!

maha
Novajlija
Novajlija

Broj komentara : 7
Join date : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Re: Problem sa pokretanjem!

Počalji  maha 17/1/2010, 20:18

Evo sta se desava!

maha
Novajlija
Novajlija

Broj komentara : 7
Join date : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Re: Problem sa pokretanjem!

Počalji  maha 17/1/2010, 20:20

pokusao sam da posaljem sliku ali ne ide.

maha
Novajlija
Novajlija

Broj komentara : 7
Join date : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Re: Problem sa pokretanjem!

Počalji  Admin 17/1/2010, 21:40

Hajde ovako. Otvori My Computer, pa idi na c:\, zatim na program files pa vidi da li se tu nalazi folder Tablic?

Ali pazi, znam iz iskustva da kod malog broja racunara to moze da bude i drugacije. Bitno je da je putanja
c:\program files\tablic i ne sme biti nista drugacije od toga. Kod nekih racunara program files se nalazi na malo drugacijem mestu. Ako na c:\ nemas folder Program files slobodno ga rucno napravi i napravi instalaciju u njega.

Ako ne uspes uradicemo rucno, reci cu ti gde sta tacno da stavis mada nisam jos imao slucaj gde sam to morao uraditi. Znaci proveri da li imas putanju u racunaru c:\program files\tablic. Mora biti identicna ovome znaci ne d:\program files\tablic. Nema sta drugo da bude veruj mi. Vec sam imao slucajeva kada su mi posle duzeg ubedjivanja rekli jaaaaaaoj pa nisam video ima razlike Smile Hajde javi sta si uradio.

Ako nece otvori my computer pa idi na c:\program files pa nadji folder tablic. Stavi ga tako da se vidi na ekranu pa stisni dugme PRINT SCREEN koje se nalazi iznad strelica (gore dole levo desno). Zatim otvori Paint ili bilo koji probram za obradu slika i u njemu idi na EDIT pa na PASTE i pojavice se slika ekrana koji si gledao. Onda tu sliku snimi i posalji mi na mail mbosnic@sezampro.yu da je vidim. Takodji isto to mozes uraditi i kada udjes u folder Tablic, da vidim da li je tu sve na svom mestu.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 81
Join date : 24.11.2009
Age : 41
Mjesto : Sombor

http://tablic-klub.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Re: Problem sa pokretanjem!

Počalji  maha 17/1/2010, 22:16

samo da pitam pa cu poslati slike..da li ima veze sto ide u c/program files (x86)?

maha
Novajlija
Novajlija

Broj komentara : 7
Join date : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Re: Problem sa pokretanjem!

Počalji  Admin 17/1/2010, 22:30

E eto ga resenje! Rekoh da se mora u necemu razlikovati. Ne moras ni slati slike jer proradice ti sad. Napravi rucno jedan folder na c:\ koji se zove Program Files (ne brisi slucajno taj sto imas, samo napravi novi ali bez onog broja (x86), znaci samo c:\program files i kada dodjes do onog dela instalacije kao sto je gore na pocetku teme prikazano u prozorcic upisi putanju kao sa slike c:\program files\tablic\ i idi na NEXT i zavrsi instalaciju i to je to.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 81
Join date : 24.11.2009
Age : 41
Mjesto : Sombor

http://tablic-klub.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Re: Problem sa pokretanjem!

Počalji  maha 17/1/2010, 22:53

evo ovako ..imam ja na c i program files i program files x86. sad sam opet probao instalaciju naznacio da ide u c/program files ali je opet otislo u program files x86.Inace meni sve instalacije idu u pf x86! Da li bi mozda trebao da u program files otvorim folder tablic pa da naznacim da ide tamo?

maha
Novajlija
Novajlija

Broj komentara : 7
Join date : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Re: Problem sa pokretanjem!

Počalji  Admin 17/1/2010, 23:02

Hajde ovako, da onda uradimo rucno. Instaliraj igru kako god hoces. Kada sve zavrsi Pronadji taj folder Tablic koji ce ti se nalaziti na putani c:\program files (x86) i kopiraj ga na c:\program files tako da ces kada zavrsis imati folder tablic na c:\program files. Time si resio instalaciju. Onda jos moras prepraviti precicu koju ce ti napraviti na desktopu. Nju obrisi i idi u c:\program files\tablic i tu ces pronaci fajl koji se zove Client1. Desni klik na nju, zatim idi na Send To i zatim klikni na Desktop. Sve zatvori i pokreni tablic sa tom novom ikonicom koju si napravio.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 81
Join date : 24.11.2009
Age : 41
Mjesto : Sombor

http://tablic-klub.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Re: Problem sa pokretanjem!

Počalji  Admin 17/1/2010, 23:36

Eto, ukrotili smo ga lol!

Dobro dosao i srecno u daljoj igri! Pozdrav!
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 81
Join date : 24.11.2009
Age : 41
Mjesto : Sombor

http://tablic-klub.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Re: Problem sa pokretanjem!

Počalji  maha 18/1/2010, 02:30

Hvala..hvala!!!

maha
Novajlija
Novajlija

Broj komentara : 7
Join date : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa pokretanjem! Empty Re: Problem sa pokretanjem!

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu