Tablic Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Promena bodovanja u Tabliću

5 posters

Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  Admin 3/1/2010, 13:18

Ima li neko ideju kako bismo mogli promeniti dodelu bodova u igri, da bi bilo zanimljivije i možda realnije pošto je po ovom sistemu bodovanja stanje takvo da igrač koji ima jednu pobedu i nula poraza može da se nalazi na ranglisti iznad igrača koji ima 10 pobeda i 11 poraza što može ali i ne mora biti uredu.

Zamolio bih vas da se uključite sa svojim predlozima kako bismo poboljšali ovaj segment igre i učinili je pravednijom i zanimljivijom.

Za one koji ne znaju kakav je trenutni sistem bodovanja, pojasniću ga. Ako igrač ima 5 pobeda i 2 poraza broj njegovih bodova se računa kao odnos pobeda i poraza. Igrač koji ima više pobeda u odnosu na poraze je bolji igrač što je u jednu ruku tačno. U ovom slučaju igrač bi imao 5-2=3 poena. Što igrač ima više poena to je bolje rangiran na rang listi. Ako se desi da 2 igrača imaju jednak broj poena, bolje rangiran igrač će biti onaj koji je odigrao veći broj partija i zbog toga biva nagrađen u odnosu na igrača do njega.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 81
Join date : 24.11.2009
Age : 41
Mjesto : Sombor

http://tablic-klub.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  kecizrukava 14/1/2010, 20:57

Trebalo bi nagraditi igrace koji odigraju vise partija, jer nije u redu da se oni nalaze na losijim pozicijama od onih koji odigraju po dve tri partije. Te osobe sa malo odigranih partija najcesce se nalaze na mestima od 50 do 100, i tu i ostaju do kraja meseca, a aktivniji igraci cesto budu iza njih. Moj predlog povodom toga je da igrace koji odigraju manje od 5 partija stavljate ispod svih igraca, a kada odigraju vise od 5, tek onda da udju u pravu rang listu, na mesto koje im pripada, u zavisnosti od broja njihovih bodova. Nadam se da cete razmotriti moj predlog i uvaziti ga. Hvala unapred!

kecizrukava
Novajlija
Novajlija

Broj komentara : 4
Join date : 14.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  Admin 14/1/2010, 22:47

Da, znam. Bas iz tog razloga sam i pokrenuo ovo pitanje pa ako se neko seti i kaze dobar predlog da to prepravimo. U sustini slazem se sa tim i mislim da bih to moglo da bude delimicno resenje problema. Ako se ne javi niko sa nekim "jacim predlogom" ovo cu svakako uvesti, a mozda ga uvedem i pri svim opcijama, jednostavno da ti novi igraci uvek idu na kraj i mislim da je posteno.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 81
Join date : 24.11.2009
Age : 41
Mjesto : Sombor

http://tablic-klub.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  Anakonda 6/2/2010, 12:51

Cao!Htela bih da kazem da nije ok da igraci koji imaju najvise odigranih partija budu bolje rangirani.Igrac koji ima 10 partija ,nema sanse da bude medju prvih 20.igraci koji imaju 200 i vise partija,po meni su sigurno besposleni ili igraju i s posla...a ima i takvih.Sajt je super i hvala Mladene sto mozemo da u slobodno odigramo tablic! lol!

Anakonda
Stalni posetliac
Stalni posetliac

Broj komentara : 27
Join date : 27.11.2009
Mjesto : Donji Milanovac

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  kecizrukava 6/2/2010, 16:45

Ne mora da znaci da se neko ko ima najvise odigranih partija nalazi u prvih 20. U svakom slucaju, ko ne odigra vise od 10, taj ocito i nije toliko zagrejan. Bar ja tako mislim, mozda gresim Surprised . U svakom slucaju, ovi sa manje od 10 odigranih partija u mesecu ne bi mogli da udju medju prvih 20 ni po starom nacinu bodovanja. Pozdrav!

kecizrukava
Novajlija
Novajlija

Broj komentara : 4
Join date : 14.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  Admin 6/2/2010, 18:21

Ne bi oni mogli da udju medju prvih 20 ali npr neko odigra 3 partije i ima 3 pobede, znaci ima i 3 boda. Neko odigra 100 partija i ima 51 pobedu i 29 poraza i on će biti lošije rangiran od ovog prvog igrača a to neje fer, ipak je ovaj drugi odigrao mnogo više partija. Zato sve koji igraju manje od 10 partija stavljam na kraj liste da se ne mešaju sa igračima koji igraju više a samim tim u neku ruku i nagradjujem igrače koji više igraju. Znači ne diskrininisu se igraci koji manje igraju, vec samo oni koji odigraju manje od 10 partija a ti ni nisu igraci jer za mesec dana ko odigra manje od 10 partija..... Razumes? A i ovo sto kaze anakonda ni to nije bas 100% tacno. Jer ko igra vise ne znaci da ce biti bolje rangiran od nekoga ko igra umereno jer ako igras vise ne znaci da ces imati i vise poraza, pa je opet bitno ko bolje igra. Zar ne?
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 81
Join date : 24.11.2009
Age : 41
Mjesto : Sombor

http://tablic-klub.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  kecizrukava 7/2/2010, 07:54

51+29=100 partija Question scratch
mislis, 51 pobeda i 49 poraza, e tad ce biti losije rangiran od onoga sa 3 pobede. Racunacu na to da si bio umoran lol!

kecizrukava
Novajlija
Novajlija

Broj komentara : 4
Join date : 14.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  Admin 7/2/2010, 18:11

Ahaha racunaj na to da sam pisao sa posla Embarassed

Sad cu da Placem
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 81
Join date : 24.11.2009
Age : 41
Mjesto : Sombor

http://tablic-klub.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  Anakonda 7/2/2010, 19:12

I love you

Anakonda
Stalni posetliac
Stalni posetliac

Broj komentara : 27
Join date : 27.11.2009
Mjesto : Donji Milanovac

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  miro 24/3/2010, 20:27

Treba li da se bodovanje u tablicu svede na to da je najbolji igrac onaj koji nema nikakvih obaveza u svom zivotu,nego ubija dosadu na tablicu?Slazem sa sa vama da je bitan i broj odigranih partija ,ali mislim i da je je bitan i rezultat,recimo :ja odigram 110 partija od toga izgubim samo 10 i moj koeficijent ili broj bodova 100,a igrac koji odigra 300 parija i od toga izgubi 50% ,odnosno 150 partija on ce biti bolje rangiran a ja sam u procentima izgubio daleko manje partija.Zato predlazem da administrator odredi minimum ,za broj odigranih partija koje su potrebne da bi se igrac uopste pojavio na rang list,a onda da se primjeni formula po kojoj bi se dobio njegov rezultat: konkretno odigrao sam 100 partja izgubio deset, broj bodova je 90 on se podjeli sa 0,10 jer sam izgubio 10%partija i dobije se 900 bodova ,a igrac koji je odigrao 300 partija i izgubio 150 (50%) njegov broj bodova je 150/0,50=300 bodova.Moje misljenje je da bi ovakav nacin bodovanja daleko unapredijo ovu igru.
Srdacno Vas pozdravljan

miro
Novajlija
Novajlija

Broj komentara : 2
Join date : 26.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  Admin 24/3/2010, 21:43

Pa ovo o cemu pricate je vec uradjeno. Nisam bas uradio da igraci koji odigraju manje od 10 partija budu obrisani sa liste ali je napravljeno da idu na kraj liste tako da neko ko ima odigranih 9 partija i ima 9 pobeda nece biti bolji od nekoga ko je odigrao 11 partija i ima samo jednu pobedu. To je isto kao da ih brisem ako se nalaze na kraju liste ne smetaju nikome. E sad jedino se moze prodiskutovati na koji nivo da se podigne broj odigranih partija posle koga se prelazi na visa mesta na rang listi a to mi je najmanji problem.

Sto se tice drugog dela pitanja to moram da razmislim da vidim kako se mesta menjaju u odnosu na rezultate pa cu Vam javiti sta sam odlucio. Nekada davno sam racunao po procentu odigranih partija pa nije ispalo najsrecnije resenje jer su se mesta jako sporo menjala ali nisam racunao na ovaj nacin pa cu razmotriti. Za promenu bodovanja sam uvek raspolozen, to je pitanje koje sam postavljao svim igracima od prve do poslednje verzije.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 81
Join date : 24.11.2009
Age : 41
Mjesto : Sombor

http://tablic-klub.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  Admin 26/3/2010, 00:09

Miro, pogledao sam danas program i ne bi mi bio nikakav problem da napravim izmene koje ste rekli. Ovih dana (verovatno sutra) cu otvoriti jednu temu da vidimo sta drugi misle i ostavicu obavestenje u igri tako da ce svi igraci biti upuceni na nju.

Mislim da bi moglo da unese malo neizvesnosti u igru pa sto se mene tice moze da prodje i mogu to napraviti za 1 dan posto se dogovorimo.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 81
Join date : 24.11.2009
Age : 41
Mjesto : Sombor

http://tablic-klub.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  Prokletinja 29/3/2010, 22:02

Prokletinja
Prokletinja
Novajlija
Novajlija

Broj komentara : 7
Join date : 18.03.2010
Age : 45
Mjesto : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  Anakonda 31/3/2010, 10:17

CAO!HTELA BIH SAMO DA PREDLOZIM ,DA SA JEDNOG KOMPA MOGU DA BUDU MAKSIMUM DVA NIKA IMAJUCI U VIDU BRACNE PAROVE.........HVALA!POZZ Promena bodovanja u Tabliću Icon_biggrin

Anakonda
Stalni posetliac
Stalni posetliac

Broj komentara : 27
Join date : 27.11.2009
Mjesto : Donji Milanovac

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  Admin 31/3/2010, 17:57

A gde su deca tu m? A mama i tata im kvare prosek Very Happy
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 81
Join date : 24.11.2009
Age : 41
Mjesto : Sombor

http://tablic-klub.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Promena bodovanja u Tabliću Empty Re: Promena bodovanja u Tabliću

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu